Tomasz Makaruk
O programach lojalnościowych w Media i Marketing Polska - Tomasz Makaruk

O programach lojalnościowych w Media i Marketing Polska

W kwietniowym numerze magazynu Media Marketing Polska – wydanie 4 (475) – zamieszczony został cykl artykułów poświęcony programom lojalnościowym, powstałych na podstawie dyskusji, w której udział wzięli przedstawiciele i360 Sp. z o. o.
5

W kwietniowym numerze magazynu Media Marketing Polska – wydanie 4 (475) – zamieszczony został cykl artykułów poświęcony programom lojalnościowym, powstałych na podstawie dyskusji, w której udział wzięli przedstawiciele i360 Sp. z o. o. Główną tezą przedstawioną w publikacji MMP jest wzrost dynamiki rozwoju własnych programów lojalnościowych sieci handlowych, podyktowany wykorzystaniem technologii, świadomością znaczenia roli danych osobowych oraz ograniczeniami płynącymi z RODO. Tendencja ta stanowi wyzwanie dla programów wielopartnerskich.


O programach lojalnościowych w Media i Marketing Polska - Tomasz Makaruk

Obecny czas to na pewno duże wyzwanie dla programów wielopartnerskich. Faktycznie widać wyraźną tendencję marketerów do posiadania własnych, dedykowanych swoim klientom programów lojalnościowych. Wynika to z rosnącej świadomości dotyczącej wartości gromadzonych danych i możliwości wykorzystania ich do zwiększania sprzedaży. Kolejnym powodem jest coraz łatwiejszy dostęp do technologii i kompetentnych specjalistów mających doświadczenie w projektach lojalnościowych. Wydaje się, że przed organizatorami programów wielopartnerskich stoi duże wyzwanie polegające na konieczności zaproponowania obecnym i potencjalnym partnerom wartościowych benefitów zarówno na poziomie jakościowym i biznesowym – powiedział Krzysztof Stremler, Managing Partner i360 Sp. z o.o.


W publikacji MMP szeroko cytowane są wnioski z badań „Monitora Programów Lojalnościowych” autorstwa ARC Rynek i Opinia, w które to badania mam przyjemność osobiście być zaangażowany od ponad 5 lat na etapie tworzenia kwestionariusza, udziału w grupach fokusowych oraz komentowania wyników. Z podsumowaniem poprzednich fal badawczych mogą Państwo zapoznać się pod tymi linkami:

Fala badawcza 2018 r.:

https://www.marketingbusinessblog.pl/wszystko-na-telefon-wnioski-z-badania-monitor-programow-lojalnosciowych/

Fala badawcza 2017 r.:

https://www.marketingbusinessblog.pl/komentarz-do-monitora-promocji-wrzesien-2017/

W szczególności w cyklu publikacji „Programy lojalnościowe” dostępnych na łamach kwietniowego wydania Media Marketing Polska na stronach od 10 do 20, w skład którego wchodzą artykuły zatytułowane są „Siła danych”, „Nie wszystko da się przeliczyć na punkty czy rabat”, „Pierwszy rok RODO” oraz „Karta nie tylko płatnicza” podkreślono:

a/  „rewolucję mobile” czyli wzrost przystępności programów lojalnościowych dzięki upowszechniania zastosowania aplikacji mobilnych;

b/ kluczową rolę grywalizacji, zwłaszcza dla pokolenia Z oraz Y, których przedstawiciele są wprost „wychowani” w duchu gammingu, dla których znajomość gier jedną z najbardziej identyfikujących cech;

c/ konieczność przekazania uczestnikom, zwłaszcza tym, którzy „wpuścili marketera w przestrzeń swojego telefonu” wartości dodanej, której nie sposób przeliczyć na punkty lub rabat

d/ przyszłej roli komunikacji AI (sztucznej inteligencji) z wykorzystaniem chatbotów oraz obsługi głosowej.

Zwłaszcza z tym ostatnim zjawiskiem osobie urodzonej w latach 70/80 ubiegłego wieku, szczególnie trudno się pogodzić. Każdy kto doświadczył komunikacji „z maszyną” zapewne rozumie, co mam na myśli.

O programach lojalnościowych w Media i Marketing Polska - Tomasz Makaruk

Zapraszam do kontaktu.
O programach lojalnościowych wiemy wszystko.
O programach lojalnościowych w Media i Marketing Polska - Tomasz Makaruk Tomasz.Makaruk@i360.com.pl
O programach lojalnościowych w Media i Marketing Polska - Tomasz Makaruk 22 331.09.97

5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *